Uraz Kaygılaroğlu

Uraz Kaygılaroğlu, 30 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise yıllarında oyunculuk kurslarına katıldığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde yeteneklerini geliştirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Kaygılaroğlu, oyunculuk kariyerine 2008 yılında Star TV’de yayınlanan “Milyonda Bir” dizisinde canlandırdığı Berke karakteriyle adım attı.

Oyunculuğundaki çeşitliliği, 2011-2014 yılları arasında Show TV’de yayınlanan “Pis Yedili,” 2012-2013 yılları arasında FOX’ta ekranlara gelen “Harem,” ve TRT 1’de yayınlanan “Eski Hikâye” gibi dizilerle sürdürdü. Ayrıca, “Sefirin Kızı,” “Klavye Delikanlıları,” ve “Erşan Kuneri” gibi projelerde de başarılı performanslar sergiledi.

Televizyon kariyerinin yanı sıra, Kaygılaroğlu, çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı. “Mezuniyet,” “Eltilerin Savaşı,” “Ejder Kapanı,” ve “Dönerse Senindir” gibi yapımlarda kendisine hayran bıraktı.

Uraz Kaygılaroğlu, aynı zamanda bir dönem televizyon yarışmalarında da sunuculuk yaptı. TRT 1’de yayınlanan “Tam Zamanı” ve “Kuyruk,” ile Kanal D’de ekranlara gelen “Takip” adlı bilgi yarışmasında izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

2014 yılında oyuncu Melis İşiten’le evlenen Uraz Kaygılaroğlu’nun Ada adında bir kızı oldu, ancak çift 2019 yılında boşandı. Oyunculuğun yanı sıra girişimcilikle de ilgilenen Kaygılaroğlu, 2017’de açılan Snob Street Food adlı fast food zincirine ortak oldu.

Kasım 2023’te başlayan “Sakla Beni” dizisindeki Mete karakteriyle ekranlarda boy göstermeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...