Uğur Aslan

Uğur Aslan, 9 Şubat 1972 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Melekli köyünde dünyaya gelmiş bir Türk dizi, sinema, tiyatro oyuncusu ve müzisyenidir. 2021 yılında yayınlanmaya başlayan Yargı adlı Türk televizyon dizisinde canlandırdığı Komiser Eren rolü ile geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmıştır.

Dokuz çocuklu bir ailenin en küçük ferdi olarak büyüyen Uğur Aslan, ilk ve orta öğrenimini Reyhanlı Devlet Parasız Yatılı Okulu’nda tamamlamış ve lise eğitimini Antakya Ticaret Lisesi’nde almıştır. Lise yıllarında tiyatroya ilgi duyan Aslan, Hatay Kültür Tiyatro Topluluğu’nda sahne aldığı Bir Şehnaz Oyun adlı eserdeki Baron Refik rolü ile ilk önemli oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Bu dönemde Keşanlı Ali Destanı, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Şahları da Vururlar, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı gibi birçok oyunda rol almıştır.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk alanında yüksek öğrenim görmek üzere Ankara’ya giden Uğur Aslan, bu dönemde müzisyenlik yapmış ve Sakarya Caddesi Barlar Sokağı’nda bar performansları ile tanınmıştır. Bir süre sonra sahne şovlarına da ekleyerek müzik kariyerini güçlendirmiştir. TRT’de Kavak Yelleri adlı müzik eğlence programını sunmuş ve İnsan Olmak, Kale İçi, Aşk Buraya Uğramıyor gibi dramalarda rol almıştır.

Yükseköğrenimini tamamladıktan sonra müzikle ilgilenmeye devam eden ve İstanbul’a yerleşen Uğur Aslan, 1999 yılında Sema Ergenekon ile evlenmiş ve üç çocukları olmuştur. Oyunculuk kariyerine Gümüş dizisindeki Orhan karakteri ile adım atan Aslan, Dayan Gönlüm adlı şarkısıyla büyük beğeni toplamış ve 2007 yılında aynı adı taşıyan rock albümünü çıkarmıştır. İki Aile, Yer Gök Aşk, Kayıp, Karadayı gibi Türk televizyon dizilerinde başarılı performans sergileyen Aslan, 2021 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlanan Yargı dizisindeki Komiser Eren rolü ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Uğur Aslan, müzikal tiyatro sahnesine de adım atmış ve 2021 yılında 8 kişilik bir orkestra eşliğinde “Afara: Bir Arabesk Müzikali” adlı müzikal tiyatroyu sahnelemeye başlamıştır. Aynı yıl Kanal D’de yayınlanan Afara adlı müzik-eğlence programını sunmuş ve programda sıkça seslendirdiği Yaradan Kurban adlı parça için tekli albüm çıkarmıştır. Uğur Aslan, genç yaşına rağmen geniş bir izleyici kitlesi tarafından sevilen ve takdir edilen bir sanatçı olarak kariyerine devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...