Tunç Berkman

Kadıköy Anadolu sonrası lisans eğitimini Syracuse University’de, MBA’yi ise Babson College’de tamamladı. Çalışma hayatına Amerika’da başladı. Monitor Company/New York’da danışman olarak perakendecilik ve Telco sektörlerine ilişkin projelerde yer aldı ve 2000 yılında Türkiye’ye döndü.

Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak Türkiye macerası başladı. Bu süreç içinde çeşitli satın almalar, şirket kurmalarının yanı sıra Türkiye’nin en kapsamlı E-dönüşüm projesinin Koç Topluluğu adına yönetti. Bu görevi sırasında Türkiye’nin ilk online seyahat şirketi BookinTurkey ile ilk veri tabanlı Pazarlama şirketi Tanı/Paro’nun kuruluşunu gerçekleştirdi. Sonra sırası ile Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi,Tanı Pazarlama’da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticisi, Stratejik Planlama Yöneticisi ve Arçelik’te İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yaptı.

2005 – 2007 yılları arasında Arçelik Pazarlama Grubu Yöneticisi oldu. Arçelik’te pazarlama sorumluluklarına ilaveten CRM yapılandırmalarını ile iş geliştirme projelerini yönetti.

2007 yılında yeni bir dönem başladı Tunç Berkman için. Avea Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında ise aynı kurumda Kurumsal Pazarlama ve Sanal Operatörlerden sorumlu direktör oldu. Çok dinamik bir marka olan Avea’da geçirdiği süre içinde pek çok yeniliğe ekibi ile birlikte imza attı.

Bir süre sonra masanın diğer tarafına geçmeyi istedi ve People Communications İletişim Ajansında Genel Müdür olarak çalışmaya başladı. Bu dönem Tunç Berkman için girişimcilik ile ilgili ilk adımları attığı dönem oldu. Türkiye’nin ilk lisanlı melek yatırımlarından biri olarak farklı konularda yatırım yaptı.

2012 yılında Veritas Media’ya genel müdür olarak transfer oldu.

2013 Aralık ayında Vestel’e pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcı olarak transfer oldu. Vestel dinamik ve sektörün geleneksel yapısını değiştiren yaklaşımlarına sahip bir marka olarak birçok ilki hayata geçirmek için Tunç Berkman’a ve ekibine büyük fırsatlar tanıyan bir şirket oldu. 2018 Eylül’de Pazarlama Genel Müdür yardımcılığına ek olarak Mobil Ürünler Satış Genel Müdür yardımcılığı sorumluğunu üstlendi. 2019 Kasım ayında Vestel’deki görevinden ayrılarak TBS Investment & Management Company adlı yatırım ve danışmalık şirketinde ortak olarak kendi girişimleriyle ilgilenmeye başladı.

Şanslı bir profesyonel olarak eş zamanlı iyi ortaklarla girişimcilik hayalini gerçekleştirme fırsatı oldu. Avea’da çalışırken 2010 senesinde Chado Tea markası ile çay perakendesi alanında bir markaya yatırımcı ortak oldu. 2011 yılında Mobilexpress’i Fintech konusunda kurdu. 2013’te Vestel’e girmeden önce One Dijital markası ile ortaklarıyla bir dijital medya planlama ajansı kurdu.

Vestel’den ayrıldıktan sonra 2019 Aralık’ta One Dijital’ta olan hisselerini ortaklarına sattı. WorCompany adlı paylaşımlı ofis iş modeline yatırım yaptı. TBS Investment ve Management Company üstünden Divera AI Yapay Zeka tabanlı pazarlama şirketinde bağımsız danışman, İngiliz Bolt Insight firmasında yönetim kurulu danışmanı ve Capital Sports Media’da yönetim kurulunda danışman olarak görevleri mevcuttur.

Aktif olarak Endeavor Danışma Kurulu, İTü çekirdek mentor, Genç Yönetici ve İş İnsanları derneği, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği üyesi, Arya Women Yatırım Komitesi üyesi, WBAF Türkiye Senatörü ve 1907 Fenerbahçe derneğinde Yönetim Kurulu üyesidir. Düzenli olarak Milliyet gazetesinde her hafta pazarlama ve girişimcilik üstünde yazdığı bir köşesi vardır. Campaign Türkiye, Business Türkiye ve Yüksek teknoloji dergilerinde aylık olarak köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Türkiye’nin ilk ve tek B2B radyosu olan Endüstri radyoda her Çarşamba saat 19:00’da farklı sektörlerden CEO, Genel Müdür ve CMO’ları ağırladığı canlı yayınlanan bir radyo programı yapmaktadır.

Linkedin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...