Tuğba-Ece-Tanınmış-Kişiler

Tuğba Ece

Educational Research & Development Coordinator, Quality Management Lead Auditor, Child Protection & Children Rights Lead
Educational Research & Development Coordinator, Quality Management Lead Auditor, Child Protection & Children Rights Lead

1985, Erdek doğumlu olan Tuğba Ece, Çankaya Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans bölümünden ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce Pedagojik formasyon bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

2008 yılında iş hayatına İngilizce öğretmeni olarak adım atan Ece, 2013 yılında Gençlerin Uluslararası network elde edebileceği ve ortak projeler yapabileceği “Global Youth Organization” adlı derneği kurdu.

Ece, 2012-2017 yılları arasında çeşitli Uluslararası Eğitim alanlarında başarı ödülleri kazandı: İngilizce Eğitim Programı Oxford Üniversitesi – Oxford Research Symposium 2017 tarafından “iyi örnek” seçildi. Gulf Customer Experience Awards 2015’de Eğitim kategorisinde başarı ödülü, International Business Excellence Awards 2015’de Eğitim kategorisinde başarı ödülü, European Business Awards 2014’de İnovasyon alanında Ulusal Şampiyon, Ulusal Toplum Şampiyonu ve Onur Ödülü, European Business Awards 2013’de müşteri memnuniyeti alanında Ulusal Şampiyon, Ulusal Toplum Şampiyonu ve Onur Ödülü, “My Europe” 2013’de Avrupa Komisyonu ve Türkiye Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği projeye ev sahipliği ve organizasyon içerik geliştirmesinde destek ödülü aldı.

Tuğba-Ece-Tanınmış-Kişiler

Avrupa’da, Amerika’da ve Birleşik Arap Emirliklerinde; eğitim yönetimi ve Uluslararası program geliştirme konusunda çeşitli eğitimler aldı. Birçok Uluslararası eğitim konferanslarında konuşmacı olarak yer aldı. En son GESS 2020 Dubai’deki konferansta konuşmacı olarak davet edildi.

2019 yılında Maltepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi + IB İleri Liderlik Diploması Master programından mezun oldu. Master derslerinde, IB vizyonundan etkilenerek “Intercultural Journey” adlı İngilizce okuma kitabını yazdı.

Yine aynı yıl Quality Management Lead uzmanlığını aldı.

2020 yılında da Harvard Üniversitesi’nin online Child Protection and Children Rights programını bitirdi.

Eğitim araştırma ve geliştirme çalışmaları kapsamında şu ana kadar 27 ülkeyi ziyaret etti.

2008 yılından itibaren eğitim sektöründe İngilizce Öğretmenliği, Avrupa Birliği Proje Geliştirme Yöneticiliği, Uluslararası Eğitim Programları ve Marka Geliştirme Yöneticiliği, Uluslararası bir okulda Kurucu Koordinatörlük (Kıbrıs), Yabancı Diller Koordinatörlüğü, Eğitim Ar-Ge Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

LinkedIn

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.