Taylan-Özkök-Tanınmış-Kişiler

Taylan Özkök

MechSoft Türkiye şirketinde Senior Business Solutions Manager
MechSoft Türkiye şirketinde Senior Business Solutions Manager

20.09.1984  Zonguldak‘ta doğdu. Bornova Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okudu. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama bölümünde yaptı.

Profesyonel iş hayatına 2007 yılında İzmir’de Elron Yazılım şirketinde başlayan Taylan Özkök 2012 yılına kadar bu şirkette çalıştı. Elron Yazılımda  ilk yıllarında KOBİ’lere özel çözümlerin satışında görev aldıktan sonra satış müdürlüğü pozisyonuna atanıp Türkiye’nin dağıtım sektöründeki önemli şirketlerine saha satış otomasyon projelerinin satışını yaptı.

Taylan-Özkök-Tanınmış-Kişiler

2013 yılında askerden döndükten sonra Figensoft’ta Ege bölge satış yöneticisi olarak görev aldı. Bu görevde kazandığı başarılarla birlikte Figensoft’ta çözüm satış yöneticiliği pozisyonuna getirildi ve İstanbul’a taşındı. Figensoft’ta mobil teknolojilerin satış ve pazarlama faaliyetlerinde görev aldı.

Figensoft’ta 4 yılı aşkın bir süre çalıştıktan sonra Mechsoft’ta Yazılım Satış Yöneticisi olarak geçen Taylan Özkök 2020 yılı başında Kıdemli İş Çözümleri Yöneticiliğine atandı ve görevine devam etmektedir. Mechsoft’ta Türkiye’nin önemli şirketlerine dijitalleşme yönünde vizyon sunup, yeni teknolojilerle tanışmalarına vesile olmaktadır.

Taylan-Özkök-Tanınmış-Kişiler

Son 14 yılda birçok start up projeye gönüllü danışmanlık yaptım ve destekledim. Şu anda çalıştığımın kurumun start up projesinin satış süreçlerini yönetmekteyim.

–Klasik bir söz olacak fakat kişisel gelişimin asla bitmediğini düşünenler arasındayım. İş hayatımın başından sonuna kadar aynı alanda çalıştığım için hem mesleki deneyimim hem de kendimi geliştirmek adına aldığım eğitimler teknoloji satışı ve pazarlaması alanında oldu. Bu alanda Online eğitimleri yakından takip ederim, son dönemde birçok online eğitim aldım. Popüler eğitim platformlarının yakından takip ederim. Eğitim aldığım kaynakların ve okuduğum kitapların akademik kaynaklardan beslenmesine çok dikkat ederim. Pazarlama ve satış alanındaki akademik yayınları okumaktan büyük keyif alıyorum. Sektörel dinamikleri takip etmek için etkinlik ve platformları yakından takip ediyorum. Özellikle akademik çalışmalar yapılan platformlara katılmak çok keyifli oluyor. Son dönemde Veri Koruma Derneğinin platform üyesi olarak KVKK ile ilgili gelişmeleri takip ediyorum.

Taylan-Özkök-Tanınmış-Kişiler

Öncelikle teknoloji sektöründe çalışmak gerçekten çok keyifli ve sizi diri tutuyor. Teknoloji şirketlerinde satış alanında çalışmayı hedefliyorsanız hayat boyu öğrenme felsefesini benimsemelisiniz, bildiğiniz gibi sunduğunuz hizmetler ve teknolojileri her gün hızla değişiyor buna uyum sağlamalısınız.

LinkedIn

Tanınmış-Kişiler-Premium

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.