Taylan Özgür Yıldırım

1978 yılında Ankara’da doğdum. 1996 yılında üniversite hazırlık zamanlarında tanışmış olduğum hayat arkadaşım ile beraber iki evlat büyütmeye elimizden geldiğince devam etmekteyiz..

2001 yılında Fevziye Mektepleri Işık Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite yıllarında Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinde Asistan Öğrenci olarak görev aldım.

Askerliğimi İzmir Gaziemir Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında tamamladım. İlgi alanlarım arasında kitap okumak, satranç, yüzme dışında yeni programlama dillerini öğrenip, kod yazma denemeleri benim için bir işten ziyade bir hobi olarak da devam etmektedir.

İş hayatımın büyük bölümünde Telekom ve Mobil Teknolojiler üzerinde uzmanlaştım.

2002 yılında kariyerimde büyük bir etkisi olan Oksijen firmasında yazılım mühendisi olarak görev aldım. Bu şirkette kazandığım deneyimler ile dünyanın birçok yerinde (Rusya, Kuwait, Nepal, Ghana, Guinea-Bissau, Liberya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Bosna Hersek, KKTC, Birleşik Arap Emirlikleri, USA)  uluslararası projeler yönettim.

Vodafone Türkiye‘de  2010 yılında Kurumsal Teknolojiler Departmanının kuruluşunda çalışarak kıdemli müdür görevi ile görev aldım. Türkiye’de ilk kez Vodafane & Tofaş Fiat firmalarının denediği ve “mobil ve kurumsal altyapılarının entegrasyonunu sağlayan” kritik bir projeyi yönetim (fix mobile convergence), bunun dışında Vodafone Teknik Satış ekibinin kurulmasında önemli bir rol aldım.

2011 yılında yakın arkadaşlarımla beraber Hegemonya Teknoloji Geliştirme ve Reklam Ajansını kurup kısa süreli bir startup şirketinde yöneticiliği deneyimi yaşadım. 2012 yıldan itibaren dünyanın 3 farklı ülkesinde Teliasonera ve Ericsson firmalarında  kompleks “Charging and Billing System Transformation” programlarını başarı ile yönettim.

2016 yılında Ericsson firmasında “Head of Program Assurance” görevine başlayıp Region Middle East and Africe (RMEA) bölgesinde ki çalışan kıdemli program direktörlerinin yöneticiliği görevini üstlendim.

2018 yılında Washington, Amerika’ya taşınıp Ericsson firmasında “Head of MANA Digital Services BSS T-Mobile Delivery”  görevini yönetmeye devam ettim.

2021 yılında T-Mobile ve Sprint birleşmesi ile Ericsson’un en büyük müşterisi haline gelen T-Mobile operatöründe ki bütün Business Area Digital Services (BDGS) programlarını “Vice President, CU T-Mobile Digital Services Fulfillment and Operations” rolü ile yönetmeye devam etmekteyim.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...