Serkan Vatansever

29 Ocak 1971 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olmuştur. Çok küçük yaşlarda başladığı voleybola fakültenin voleybol takımında da devam etti.

8 yaşında İzmir’de bir eczanede çırak olarak çalışmaya başladı, ardından her yaz tatilinde İzmir Kemeraltı çarşısında onlarca değişik işyerlerinde çalıştı. Üniversiteden mezun olduktan sonra zorunlu hizmetini yapmak üzere Çukurca(Hakkari) ilçesinde hekimlik yapmaya başladı, ardından İzmir’e dönerek Kesikköy sağlık ocağında hekimlik görevini sürdürdü. Toplam  7 yıl kadar pratisyen hekimlik yaptıktan sonra ilaç sektörüne geçti. Servier ilaç firmasında başladığı kariyerine Johnson & Johnson, Daiichi-Sankyo, Ashfield ve Alexion firmalarında devam etti. 2019 yılında kendi şirketini kurmak üzere istifa etti ve 2019 yılı Ocak ayından beri OrphaGene İlaç Danışmanlık şirketinde Genel Müdür olarak çalışmaya devam etmektedir.

Uluslararası ilaç firmalarının Türkiye’deki danışmanlığını yapmaktadır. Bunun yanında tamamı Türkiye’de geliştirilen bir gıda takviyesi ürününün Ar-Ge çalışmalarını yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi 2. Öğretimde Hastane Yöneticiliği okumaktadır, aile danışmanlığı sertifika programına devam etmektedir. Ayda ortalama 2-3 kitap okumaktadır.

Sosyal medyayı kullanmayı sevmemektedir, kendi web sitesinde zaman zaman paylaşımlar yapmaktadır.

Gençlere hep şunu söyler, ‘’akıllı olun’’ duygularınızı işinize karıştırmayın, ancak duygusuz da iş yapmayın. Özel yaşantınıza muhakkak zaman ayırın, ve de en önemlisi vizyoner ve cesur olun.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...