Serap Öcal

Bana Serap Öcal kimdir dediklerinde, “Kendisini en çok başka insanların mutluluğuna adamış bir elçidir” diyorum. Çünkü, yaptığım işler, bir başkasının kendini doğru ifade edebilmesini ve sonuç olarak hayatını itibarlı bir biçimde devam ettirebilmesini sağlıyor. Toplum tarafından kabul görmüş, sözü dinlenir ve sevilir bir kişi, kurum ya da platform olunabilmesi için iletişim çok önemli bir temel ihtiyaç.

Kısaca kariyer yolculuğumdan bahsedecek olursak; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Çeşitli kurumlarda sırasıyla muhabir, editör, kurumsal iletişim yönetmeni, koordinatör ve danışman olarak çalıştım.

2019 yılında Ekonomize Dergisi tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi ana temalı ödül töreninde Yılın Sağlık İletişimcisi ödülüne layık görüldüm. EKOTURK TV ekranlarında yapımcılığını ve sunuculuğunu üstelendiğim Sağlık Ekonomisi programı ile de çalışmalarımı televizyon ekranına taşıdım. TV yayınlarımıza pandemi nedeniyle ara verdik, ancak yeni nesil yayıncılık diyebileceğimiz şekilde; özellikle sağlık sektör profesyonellerinin kendini ifade edebildiği samimi ve prestijli bir ortam olan LinkedIn Live üzerinden olan yayınlarım devam etmekte.

Serap-Öcal-Tanınmış-Kişiler

Halen dijital strateji ve sosyal medya kampanyaları geliştirme, dijital PR, konsept ve kampanya çalışmaları, kongre, seminer, toplantı, etkinlik yönetimi konularında çalışmalarını sürdürmekteyim. Televizyon ekranlarında ve yeni nesil yayıncılık ortamları olarak adlandırabileceğimiz şekilde sosyal medya üzerinde sağlık yayınları gerçekleştirerek; doğru ve bilimsel bilgiyi toplumumuz ile buluşturmaya devam ediyorum.

Bunların yanında üniversitelerde, dernek organizasyonlarında ve kongrelerde multichannel pazarlama, inovasyon, marka yönetimi alanında sunumlar ve bilinçlendirme eğitimleri vermekteyim. Son beş yılda 40’a yakın sempozyum ve panele katılma fırsatım oldu. Onlarca dergide ve internet sayfasında da köşe yazarlığı yapmaktayım.

Kendi medya şirketimde de özellikle sağlık iletişimi alanında danışmanlık çalışmalarım yoğun olarak devam etmekte.

Beyaz yakalı bir yönetici iken, kurumsal hayatın sunduğu imkanları bir kenara bırakıp kendi danışmanlık firmasını kurmuş bir kadın girişimci olarak da şunları söylemek istiyorum; “Kendi kanatlarınız ile uçmayı öğrenin. İşinizi severek yapın. Ancak kalbinizin ve beyninizin onaylamadığı hiçbir projeye dahil olmayın!

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...