Şenay Gürler

Şenay Gürler, 28 Haziran 1966 tarihinde İzmir’de doğmuş bir Türk sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu, aynı zamanda sunucudur. Eğitim hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü’nde başlamış ve bu alandan mezun olmuştur.

Gürler, kariyerine özellikle 2004-2009 yılları arasında atv kanalında yayımlanan Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı “Fatoş” karakteriyle damgasını vurmuştur. Bu dönemdeki başarılı performansıyla geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmıştır. Ayrıca, 2006-2007 yılları arasında Acemi Cadı adlı dizide “Selda” karakterini ve 2014-2015 yılları arasında yayınlanan Kaçak Gelinler dizisinde “Seniha Sultan” karakterini başarıyla canlandırmıştır.

1986 yılında gerçekleştirdiği evliliği kısa bir süre sonra sona ermiş, bu birliktelikten Duygu Yıldırım adında bir kızı bulunmaktadır. Şenay Gürler, 2014 yılından itibaren milli bilardocu Semih Saygıner ile ilişkisi devam etmektedir.

Kasım 2023’te başlayan “Sakla Beni” dizisindeki Belgin karakteriyle ekranlarda izleyicilerle buluşmaya devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...