Selen Görsev

Selen Görsev, toplamda 24 yıllık tecrübesi ile, farklı sektörlerde operasyonel liderlik, stratejik gelişim ve iş geliştirme konularında ciddi katkılara sahip, çok yönlü ve başarılı üst düzey yöneticiliği yapmış, çok uluslu firmalarda Tedarik Zinciri süreçlerini sıfırdan kurgulamış, örnek proje ve tasarruf yöntemlerine imza atmış ve başarıları ile global üst yönetimlerinin dikkatini çekmiştir.

En son İnci Deri firmasında, Tedarik Zinciri Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve Tedarik Zinciri süreçlerini 1 yıl gibi kısa bir sürede kurgulamış ve işler hale getirmiştir. ATU Duty Free firmasında 8 ülkenin operasyonel süreçlerini yönetmiş, ve Tedarik Zinciri Süreçlerini kurgulamıştır. Estée Lauder firmasında Tedarik Zinciri Süreçlerini sıfırdan kurgulamış ve firmaya kazandırdığı tasarruf tedbirleri ve süreç iyileştirmeleri, bağlı bulunduğu bölgedeki diğer ülkeler tarafından örnek projeler olarak uygulanmıştır.

LG Electronics ve Panasonic firmalarının Türkiye kurulumlarında ve yönetim kurullarında görev alarak Tedarik Zinciri Süreçlerini sıfırdan kurgulamıştır.

Alanında sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini, 8 yıl boyunca, 3M firmasında, fabrika üretim süreçleri dahil, Tedarik Zinciri süreçlerinin tamamında rol alarak edinmiş, ve sonrasında aktif rol aldığı; elektronik, kozmetik, duty free ve moda-ayakkabı gibi farklı sektörlerde Tedarik Zinciri Süreç kurgulamalarında tecrübe sahibi olmuştur.

Görsev, 3M’de çalıştığı dönemde, Six Sigma eğitimini almış, Green Belt olarak farklı projelerde görev almıştır.

Özel İzmir Amerikan Lisesi eğitimi sonrası, Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü eğitimini tamamlamıştır.

Görsev, şu anda Practical10 isimli ithalat-ihracat ve danışmanlık firması kurucu ortağıdır. Aynı zamanda, MIT/Pearson iş birliği ile düzenlenen Supply Chain Fundamentals online kursundaki eğitmenlerden biridir. Ayrıca, farklı uzmanlardan oluşan danışman platformu eksperin.com’da, end-to-end Tedarik Zinciri süreçleri hakkında, firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...