Şebnem-Dönmez-Tanınmış-Kişiler

Şebnem Dönmez (d. 17 Mayıs 1974, Salzgitter).

1996’da Murat Başoğlu ile sunduğu Sabah Şekerleri ile çıkış yakaladı. Program, bir dönem sabahları yapılan müzik-eğlence programları furyasının öncüsü oldu. Murat Başoğlu ile iyi bir ikili olunca 1997’de Star TV’de Görevimiz Tehlike isimli bir yarışma programı sundular. 1998’de ise Dönmez Star TV’de bir showgirl olarak tüm hünerlerini sergilediği Cumartesi Gecesi Ateşi’ni sundu.

Şebnem-Dönmez-Tanınmış-Kişiler

2000’lerde ise dizi ve sinema dünyasındaki başarılarıyla gündeme geldi. Televizyonda Aslı ile Kerem (2002) ve Ölümsüz Aşk (2003) ile kariyerini sağlamlaştırırken sinema macerası 2002 tarihli bağımsız film Kolay Para ile başladı. 2004’te Neredesin Firuze, 2006’da Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, 2009’da Vali filmlerinin başrollerinde yer aldı. 2007 yılında BKM’de Oyunun Oyunu isimli tiyatro oyununda beğeni topladı.

Kendisi aynı zamanda Live Earth’ün Türkiye temsilcisi olup Al Gore’un İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıya basın sözcüsü olarak katılmıştır. 2013 yılında kadrosuna dâhil olduğu Kuzey Güney dizisinin finaline kadar “Melda Yalgın” karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Medcezir dizisinde 2 yıl boyunca oynamıştır. 2021 yılında FOX’da yayınlanmaya başlayan Son Yaz dizisinde Serap Gök adlı karakteri canlandırmaktadır.

Şebnem-Dönmez-Tanınmış-Kişiler

Şebnem-Dönmez-Tanınmış-Kişiler

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.