Şebnem Bozoklu

Şebnem Bozoklu, 25 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Baba tarafından Ispartalı, anne tarafından ise Mısır kökenli Siirtli bir ailenin çocuğudur ve çocukluğu Suadiye’de geçmiştir.

Lise eğitimini 1996 yılında Kadıköy Kız Lisesi’nde tamamlayan Bozoklu, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Oyunculuk tutkusuna olan bağlılığını sürdürerek, 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’ne katılan Bozoklu, 2004 yılında bu okuldan da başarıyla mezun olmuştur.

Sanat kariyerine adım attıktan sonra, 2005-2006 yılları arasında Çisenti Tiyatro’da Sanat Dansı ile Mondi’nin yönetmenliğini üstlenmiş, aynı dönemde TRT’nin Hazır mısınız? yapımında canlı yayın sunuculuğu yapmıştır. Bu süreçte TRT’nin Elma Kurdu yapımında hem solistlik hem de kukla oynatıcılığı gibi çok yönlü yeteneklerini sergilemiştir.

Şebnem Bozoklu, Canım Ailem dizisindeki Meliha rolü ile büyük bir başarı elde etmiş ve 36. Hürriyet Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca, 32. Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği Oscarları’nda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür. Bozoklu, sadece yetenekleriyle değil aynı zamanda özgün kökenleriyle de dikkat çeken bir sanatçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...