Rezan Epözdemir

Rezan Epözdemir, 24 Kasım 1984 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ikincilikle mezun olan Epözdemir, hukuk eğitimine olan bağlılığıyla öne çıkmıştır.

Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde özel hukuk ana bilim dalında tamamlayan Epözdemir, akabinde aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” başlıklı doktora tezini başarıyla sunarak yüksek onur derecesiyle Hukuk Doktoru unvanını almıştır.

Analiz Hukuk Bürosu’nu 2007 yılında kurarak kendi alanında başarılı bir avukatlık kariyeri inşa etmiştir. Ayrıca, “Taraf Ehliyeti”, “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” ve “Haksız Tahrik” başlıklı üç kitabı ve bir dizi bilimsel makalesi ile hukuk literatürüne katkıda bulunmuştur.

Özellikle Münevver Karabulut ve Pınar Gültekin gibi önemli davaların aile avukatlığını üstlenmiş, hukuk alanındaki profesyonelliği ile dikkat çekmiştir.

Aynı zamanda 16158 sicil numaralı Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Epözdemir, 2021 Galatasaray SK başkanlık seçiminde Burak Elmas’ın listesinde yer alarak önemli bir rol üstlenmiştir. Burak Elmas’ın seçimi kazanmasının ardından Galatasaray SK Başkan Yardımcısı ve Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmıştır. Epözdemir, hem hukuk kariyerindeki başarıları hem de spor yöneticiliğindeki etkisiyle bilinirliğini artırmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...