Prof. Dr. Selman Öğüt

Selman Öğüt, 1984 yılında Mekke’de doğmuştur. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamlamış, ardından Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hukuk Bölümü’nde yüksek lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora derecesini 2013 yılında almış olan Öğüt, 2009-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

Temmuz 2014 itibariyle İstanbul Medipol Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmaktadır. Selman Öğüt’ün “BM Güvenlik Konseyi’nin Yeniden Yapılandırılması” ve “Uluslararası Örgütlerin Sorumluluğu” adlı kitapları bulunmaktadır. Ayrıca, uluslararası hukukun çeşitli konularında makaleleri yayımlanmıştır.

Erasmus Programı bursiyeri olarak 2005-2006 yıllarında Almanya’nın Trier Üniversitesi’ne giden Selman Öğüt, 2009 yılında Bonn Üniversitesi’nin yaz okulu programına kabul edilmiştir. Doktora çalışmaları için 2010 yılında Marmara Üniversitesi bursu ile London School of Economics’e gitmiştir.

Aralık 2023 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...