Özgü Namal

Melahat Özgü Namal, 28 Aralık 1978 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da dünyaya gelmiş Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Annesi Akile Namal emekli bir devlet memuru iken, babası Kubilay Namal emekli bir tüccardır. Ailesinin kökenleri Selanik ve Makedonya’ya dayanmaktadır.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 1997 yılında Masal Gerçek Tiyatrosu’nda çocuk oyunlarıyla adım atan Namal, Üsküdar Cumhuriyet Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuk tutkusuyla birlikte, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda da oyunculuk eğitimi almıştır. Sinema ve tiyatro alanındaki çalışmalarının yanı sıra fotoğrafçılık da hobileri arasında yer almaktadır.

Namal’ın geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan önemli bir dönem, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Elif Eylül karakteridir. 2005 yılında rol aldığı Kiralık Oyun adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Afife Tiyatro Ödülleri’nde yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal-komedi kadın oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, 2009 yılında yayınlanan ve Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaştığı Hanımın Çiftliği dizisiyle dikkat çekmiştir. Axess reklamlarında 2006-2010 yılları arasında 4 yıl boyunca yer alan Namal, 2014-2015 sezonunda Yetenek Sizsiniz Türkiye programında jüri üyeliği yapmıştır.

2014 yılında Ahmet Serdar Oral ile evlenen ve 2 çocuk sahibi olan Özgü Namal, eşini kaybetmiştir; Ahmet Serdar Oral, 6 Ekim 2020’de kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...