Muhammet Nezif Emek

1979 yılında Erzurum’da doğdu. 1999 yılında 20.doğum gününde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi – İşletme Bölümününden mezun oldu. Yüksek lisansını 2008 yılında Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

Sırasıyla; DIŞBANK A.Ş. (TEB) Mali Kontrolör (MT), YILDIZ HOLDİNG A.Ş. (PLADIS) Kıdemli İç Denetçi, GÜRMEN GROUP (Ramsey & Kip) İç Denetim Müdürü, LG ELECTRONICS TICARET AŞ Mali İşler Müdürü, İSKAN GAYRİMENKUL A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı, CFO, MARKAFONİ (VİP İND. A.Ş.) Mali ve İdari İşler Direktörü, BEREKET DÖNER A.Ş. İcra Kurulu Başkanı görevlerinde bulundu.

Ulusal, uluslararası ve global şirketlerde önemli görevler yürüten Muhammet Nezif Emek, bu görevleri yürütürken; ERP, Turquality, Kurumsal Yeniden Yapılanma, Tasarruf, Şirket Satınalma ve birleşmesi, Ürün Geliştirme, Pazar Geliştirme, Kanal Geliştirme, halka arz gibi çok sayıda projede görev aldı. Bu projelerin bazılarında geliştirici, bazılarında proje sorumlusu, bazılarında ise proje takım üyesi oldu. Kendisini geliştirmeye yönelik sürekli bir hedef listesi oldu. Bugün de mevcut. Tüm kariyer hayatı boyunca her daim kişisel ve mesleki hedefleri oldu ve bunların hepsini gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor. Kariyerinde sahip olduğu bütün başarıları buna borçlu olduğunu dile getirmektedir.

Çeşitli derneklerde kurucu ya da sonradan dâhil olunan üyelikleri mevcut. Oralarda da projeler yapıyor, komitelerde görev alıyor, ayrıca çeşitli üniversitelerde, platformlarda konuşmacı olarak katılmaktadır. Özellikle gençlerin ve öğrencilerin yaptığı tüm organizasyonlara zaman imkânları dâhilinde katılmaya ve destek vermeye gayret etmektedir. Bundan sonra da katılmaya devam edeceğini her platformda tekrarlamıştır.

–Gençlere tavsiyesi ise; Severek yapacakları işlere girmeliler. Hatta yaptıkları işi severek yapmadıklarını sonradan fark ettiklerinde bile rota değiştirebilirler. Çünkü severek yapılan iş başarıya çok daha çabuk ulaştırır. Başarının bir diğer sırrının da sürekli gelişim ve değişim olduğunun farkında olmalarını isterim. Çünkü dünya her gün üstelik çok hızlı bir şekilde değişiyor dönüşüyor.

Bu değişimin gerisinde kalamayız. Biz kendimizi aynı yerde tutarsak hızla gerilemiş oluruz. Kişisel, mesleki, kültürel konularda sürekli ve bolca okumalı, teknolojiyi yakından takip etmeli ve her zaman bilmemiz gereken farklı ve faydalı bilgiler olduğu bilinciyle bunlara ulaşmaya gayret etmeliyiz. Tabi bunları yaparken ısrarla vazgeçmeyeceğimiz yol arkadaşlarımız; sabır ve güzel iletişim olmalı. Çünkü zorlu yollarda sabır ve güzel iletişim olmadan başarıya ulaşmak pek kolay olmaz.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...