Müge Anlı

Müge Anlı Yüzbaşıoğlu, 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da doğan Türk sunucu ve gazetecidir. İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra hukuk üzerine yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Televizyon kariyerine ilk adımını, Top Secret programıyla Kanal 6’da atarak atan Müge Anlı, daha sonra Kanal D ve atv gibi önemli kanallarda magazin sunuculuğuna devam etti. 2006-2008 yılları arasında Şenay Düdek ve Pakize Suda ile birlikte Kanal D’de Dobra Dobra adlı magazin sohbet programını sunmuştur. Uzun yıllar Vatan Gazetesi’nin magazin müdürlüğünü üstlenmiştir.

2008 yılında magazin programlarından ayrılarak sunuculuğa odaklanan Müge Anlı, atv’de kendi programı olan Müge Anlı ile Tatlı Sert’i başlatmıştır. Programında kayıp yakınlarını arayan kişilere yardımcı olurken, çözülememiş cinayetleri aydınlatmaya çalışmaktadır. Tatlı Sert dışında Film Gibi ve Müge Anlı ile Mektubunuz Var gibi programları da sunmuştur. Ayrıca, yaz tatilinde 2019 yılında atv’de Güven Bana isimli bilgi yarışmasını sunmuştur.

Arnavut kökenli olan Müge Anlı, 1999 yılında gazeteci Burhan Akdağ ile evlenmiş, ancak 2008 yılında boşanmıştır. Bu evlilikten bir kızı bulunmaktadır. 20 Haziran 2022’de sunduğu programında İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlenme kararı almış ve 25 Haziran 2022’de düğün gerçekleştirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...