Melissa Vargas

Melissa Teressa Vargas Abreu, 16 Ekim 1999 tarihinde Cienfuegos, Küba’da doğmuş ve Türkiye kadın millî voleybol takımı ile Fenerbahçe kadın voleybol takımında oynayan bir voleybolcudur. Vargas, 2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Küba kadın millî voleybol takımı üyesi olarak yer almış ve 2023’te Türkiye kadın millî voleybol takımına katılmıştır. 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda oynanan İsveç maçında 112 km/s hızındaki servisiyle Tijana Boskovic’e ait olan saatte 111,4 km’lik servis hızı rekorunu kırmıştır.

Vargas, babasının bir hentbol oyuncusu olmasıyla sporla tanışmış ve 6 yaşında voleybola sokakta oynamaya başlamıştır. 8 yaşında okul takımına katılarak başarılar elde etmiş ve Küba’nın geleceği olarak görülmeye başlanmıştır. 12 yaşında Cienfuegos takımında antrenmanlara çıkan Vargas, Küba’nın alt yaş voleybol millî takımlarında da yer almıştır.

2016 yılında bir sezon Çekya’da oynamış ancak omuz sakatlığı nedeniyle tedavi için ülkesine dönmüştür. Ülkedeki tedavi koşullarından memnun kalmayarak eleştirilerde bulunması sonucunda disiplinsizlik gerekçesiyle 2017’den itibaren 4 yıl boyunca milli takımda oynamaktan men edilmiştir. Bu süre zarfında kendi isteğiyle İsviçre’deki bir takıma transfer olmuş ve sığınmacı statüsünde İsviçre’ye gitmiştir. Bir sezon burada oynadıktan sonra 2018’de Fenerbahçe’ye transfer olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen Vargas, TC kimliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından elden teslim alarak, adını Melissa’dan Melisa’ya değiştirmiştir. 2022-2023 sezonunda Çin Ligi’nde Tianjin formasıyla mücadele ettikten sonra Fenerbahçe’ye geri dönmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...