Mahir-Yusuf-Açan-Tanınmış-Kişiler

Mahir Yusuf Açan

Ben Mahir Yusuf Açan 20 Kasım 2003 İstanbul Üsküdar doğumluyum. 
Ben Mahir Yusuf Açan 20 Kasım 2003 İstanbul Üsküdar doğumluyum. 

Asker bir babanın ve ev hanımı bir annenin tek çocuğuyum. Kendimi çok çeşitli alanlarda kendini geliştirmeye çalışan azimli bir öğrenci olarak tanımlayabilirim. Şu anda öğrencilerini bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında kariyer için hazırlayan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesinde okuyorum. Hedefim Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi.

Yanlışlıkla girdiğim oyun kodlarının içinde kaybolarak yazılımı öğrendim. Son yedi yıldır kendimi Swift ve Processing konusunda eğitiyorum. Ayrıca Arduino ile yaklaşık dört yıl önce tanıştım ve bu alanda çeşitli projeler geliştirdim. Şu anda veri bilimi ile ilgileniyorum bu alanda kurslar alıyorum birçok projeye imza attım en çok yapmak istediğim proje de tıp ile veri biliminin bir arada bulunduğu bir projeye imza atmak.

Babam asker olduğundan dolayı ilkokul 1, 2, 3’ü İtalya‘da okudum ve bundan dolayı erken yaşlardan itibaren İngilizce ile etkileşim içindeydim. Programlama ve ek eğitim kaynakları aracılığıyla dil becerilerimi geliştirebildim. Şu anda B1 seviyesinde İtalyanca, A2 seviyesinde Almanca ve  C2 (native) seviyesinde İngilizceye sahibim.

Buna ek olarak, Fizik, Matematik ve Tıp konusunda tutkuluyum ve bu alanlarda kitap, araştırma makaleleri ve makaleler okumaktan zevk alıyorum. Şu anda Tıp alanında bir literatür taraması yapmak istiyorum ve bunun üzerinde çalışıyorum. 2019 yazında, tıp alanına daha fazla aşina olmak ve tıp ile olan ilgimi başkalarına yardım etme arzumla birleştirmek için bir eczanede staj tamamladım.

Mahir-Yusuf-Açan-Tanınmış-Kişiler

Young Leaders Over The Horizon adında sadece gençlerden oluşan bir gençlik grubumuz var. Orada Lider olarak görev alıyorum. Gruptan biraz bahsetmem gerekirse Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden genç ve idealist liseliler olarak, “Young Leaders Over The Horizon” grubumuzu hayata geçirmeye karar verdik. Hedefimiz, kendimizi “Soft Skills+Hard Skills=Smart Skills” konseptimiz çerçevesinde, çok yönlü, vicdanlı ve donanımlı, çift kanatlı, 21.yy okuryazarı, gerçek birer dünya vatandaşı olarak yetiştirebilmek. Çeşitli ziyaretler yapıyoruz, etkinliklere katılıyoruz ve teknolojinin öneminden dolayı bir IT kursu alıyoruz.

10 yıllık profesyonel bir yüzme kariyerim var Türkiye Şampiyonasına katıldıktan sonra ara verdim şu anda okul yarışlarına katılıyorum. Ve yüzücülüğe olan ilgimi sürdürmek için ilerde bir yelkenli satın almayı ve onunla gezmeyi hedefliyorum. Sanat, spor ve STEM’in birlikteliğinin kişisel gelişimimi ilerlettiğine inandığım için hobilerimden bir diğeri ise gitar çalmak. Okulumuzda bir gitar grubumuz var orada akustik gitarist olarak görev alıyorum. Okulumun Matematik Olimpiyatları takımındayım ileri matematik ile kendimi matematik alanında geliştirmeye çalışıyorum.

YOOOTH grubumuz dışında Genç Kariyer Akademisinde kariyer elçisi olarak görev alıyorum. TED ve Tedx konuşmalarını izlemeyi çok seviyorum hatta birgün Tedx sahnesinde konuşmacı olarak yer almak istiyorum ve şu anda TED ve Tedx videolarının çevirmenliğini yapıyorum. İngilizcemin iyi olmasından ötürü gittiğim İngilizce kursumda dersler verdim.

Her alanda proje yapmaya çalışıyorum IT alanındaki projelerimin dışında 2 makro ve 1 mikro projem bulunmakta ve şu an bir literatür taraması üzerinde çalışmaktayım.

Bir gün Tıp alanında Nobel ödülü almayı hayal ediyorum. Ve bu hayalim için hiç durmadan çalışıyorum ve kendimi her alanda geliştirmeyi hedefliyorum. Tıpı bu kadar isteme sebebim annemin Chron hastası olması. Çok erken yaşta bağırsak denen mucizevi organ ile tanışmış oldum. Bu sebeple de gastroenteroloji alanında araştırmalar yapmak istiyorum.

Linkedin

Tanınmış-Kişiler-PREMIUM-Logo

 

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.