M-Serdar-Kuzuloğlu-Tanınmış-Kişiler

M. Serdar Kuzuloğlu

M. Serdar Kuzuloğlu ( 22 Ağustos 1974, İstanbul), bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan Türk gazeteci ve yazar.
M. Serdar Kuzuloğlu ( 22 Ağustos 1974, İstanbul), bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan Türk gazeteci ve yazar.

M. Serdar Kuzuloğlu ( 22 Ağustos 1974, İstanbul), bilişim ve teknoloji alanında çalışmalarıyla tanınan Türk gazeteci ve yazar. Özellikle Radikal‘de hazırladığı “Sanal Alem” köşesiyle tanındı.

1995 yılında Posta gazetesinin kurucu ekibinde düzeltmen olarak başladığı gazeteciliğe, yazı işlerinde devam etti. Halihazırda medyada çalışırken derece yaparak burslu olarak kazandığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nü bir süre sonra yarıda bıraktı. 1995-1996 yılları arasında aynı gazetede bilim-teknik sayfalarının editörlüğünü yaptı.

1996-1997 arasında Fanatik gazetesinin web sitesini kurup, yönetti.

M-Serdar-Kuzuloğlu-Tanınmış-Kişiler

1997 yılında Radikal gazetesinin kurucu ekibinde Teknoloji Editörü olarak yer aldı. O dönem Türk gazetelerinde yaygınlaşmaya başlayan sadece internet dünyasını konu alan sayfalardan birinin sorumluluğunu üstlendi. Bu sayfa 17 Mart 1998 tarihinde Sanal Alem adını alarak gazeteyle birlikte dağıtılan bağımsız bir ek haline geldi.

1998-2007 arasında Radikal gazetesinin web sitesini kurup, yönetti.

Farklı zaman dilimlerinde PC MagazinePC LifeComputerworld ve PC World dergilerinde düzenli köşe yazıları yazdı.

M-Serdar-Kuzuloğlu-Tanınmış-Kişiler

2004 yılında Technology Channel adlı televizyon kanalında, Milliyet gazetesi teknoloji editörü Şükrü Andaç ve Sabah gazetesi teknoloji editörü Timur Sırt ile “Technosohbet” adlı programı; 2007 yılındaysa Business Channel‘da “Bilişime Yön Verenler” adlı programı hazırlayıp sundu.

2002-2004 yılları arasında sonradan Radyo Kozmos adını alan Radyo 92.3 adlı radyoda Sanal Alem başlıklı teknoloji programını hazırlayıp sunmuştur. 2004 yılında NTV Radyo’da devam eden bu program 2005 yılında Türkiye Bilişim Derneği tarafından ‘En iyi teknoloji konulu radyo programı’ ödülü almıştır . Bu yayın aynı zamanda 2005 yılının Mart ayında başlattığı podcast desteğiyle ilk Türkçe podcast olmuştur.

1 Kasım 2007 tarihinden itibaren Radikal gazetesindeki yazarlık dışındaki görevlerini bırakarak Doğan Yayın Holding‘de “Yeni Nesil Hizmetler Direktörü” olarak görev almıştır. Bu görev, Doğan Yayın Holding’e bağlı televizyon ve radyoların mevcut teknoloji hizmetlerini güncel ihtiyaçlara ve şartlara uyarlama, hedef ve stratejileri belirleme ve bunları hayata geçirmeyi içermekteydi.

Yahoyt.comTelevidyon.comKaybolduk.biz ve AlkislarlaYasiyorum.com gibi web sitelerini barındıran MYK Medya‘yı kurmuştur.

26 Ağustos 2009 tarihinde Türkiye’de “Korsan Parti” hareketinin başlatılmasına yardımcı oldu, fakat etkin olarak içinde bulunmadı.

2011-2013 arasında TRT Haber kanalında “Sosyal Medya” isimli haftalık programı hazırlayıp sundu.

 

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.