M.Levent Elmas

İstanbul, 27.08.1979 doğumludur. Lisans eğitimini 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi – Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimi 2016 yılında Altınbaş Üniversitesi – MBA.

Öğrencilik dönemimde Özel Taş İlköğretim Okulunda Bilgisayar öğretmenliği ve bilgi işlem biriminde görev aldı. (1998 – 2002) Sırasıyla; Tekzen, Altınbaş, Gülaylar, Bernardo, DAGİ ve şuanda Lufian firmasında görev almaktadır. Yazılımcı olarak başladığı iş tecrübesini 2014 yılından beri bir fiil E-Ticaret departmanlarının Müşteri Deneyimi, Dijital Stratejileri ve CRM birimlerinin liderliğini yapmaktadır.

Tekzen döneminde ekibi ile TekzenFramework’ünü yazdı. Tekzen’in kendine ait mail marketing tool’u mevcuttu. 2008 döneminde Mailing firmaları sektöre girmesiyle bu süreci devretti. Altınbaş‘ta ise ekibiyle birlikte ERP’deki tüm ürünlerin kullanılacağı bir proje hazırladı…

M.Levent Elmas’ın günlük iş listesi vardır. Sektördeki sevdiği ve tanıdığı insanların seminer ve son dönemde meşhur online sohbetlerine katılmaktadır. E-Ticaret sektörüne katma değerli işler yapan insanlar ile tanışıp yapılan işleri desteklemek adına elinden geleni yapıyor. Üniversitelerin kariyer günlerinde Dijitalleşme ile ilgili konularda konuşmacı olmakta ve bilgilerini aktarmaya devam etmektedir.

–LinkedIn tarafında bir takım yazılar yazmaya çalışıyorum. Linkedin’de paylaşılan Pazarlama ile ilgili yazıların tamamını okumaya çalışıyorum. Kimi zaman üniversitelerde derslere konuk olarak katılıyorum. Gençlerin fikirleri gerçekten bizim için çok değerli onlardan çok farklı fikirler ve düşünceler dinliyorum. Bu bana heyecan veriyor. Murat Erdör’ün sohbetlerinde konuşmacı olarak katıldım.

Mobitek’in çeşitli seminerlerinde konuşmacı olarak katıldım. (https://mobitek.com/2019-yilinda-e-ticaret-sektorunden-beklentiler/)

Worldef Fortune 100 E-Ticaret liderlerinden birisi oldum.  Ecom Leaders Club (ELC) (https://worldef.net/turkiyenin-en-iyi-100-e-ticaret-lideri-bulustu/)

Ben hem yazılım sektörü hem de E-Ticaret sektörü için konuşmak isterim. Yazılım tamamen kendinizi güncel tutmanız gereken bir sektör. Okulda çıktığınız bilgiler sizi bir yere kadar götürebiliyor ve her yazılım dilini değil birisini çok iyi bilin yeter. Gerisi çorap söküğü gibi gelecek. E-Ticaret ise teknolojiyi, Pazarlamayı, Google’daki BIG DATA’yı iyi analiz etmeniz gereken bir alan. Müşteri deneyimini ön planda tutulduğu ve doğru  CRM ile doğru kampanya stratejilerinin üretilmesi gerekiyor.  Gelişimin sürekli olması da şart.  Her gün bir şey değişiyor.

E-Ticaret sektörü kendi başına dinamikleri olan şirket içinde küçük şirket olarak yönetilmesi gereken bir departman. Bu şirketin kendine ait P&L’leri olmalı. Yine aynı şekilde değişen ve gelişen teknoloji ile kol kola ilerlemelisiniz. Buradaki tek fark Pazarlama iletişimi. Dijital pazarlamayı merkezinize koyup hedef pazarınızı büyütme şansınız var. En az TV ve Outdoor reklamlar kadar etkili ve onlardan daha uygun maliyetle yeni müşteri edinimi yapabilmeniz mümkün. Aynı zamanda Müşteri ilişkiler ve yönetimi konusunda da E-Ticaret tarafının büyük etkisi var. Gelişen sosyal medya mecraları ile bu kanallardan gelen soru ve isteklere yönelik hizmet kalitenizi arttırıcı faaliyetler yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda CRM datanızı doğru bir şekilde kullanmanız ve doğru kampanyaları kurgulamanız gerekli. Google ‘da biriken o BIG DATA’yı doğru analiz edip site içi kişileştirmesinden tutunda Mail marketing ile doğru müşteriye doğru zamanda iletişim konusunda gerekli çalışmaları yapmanız gerekiyor. Bunula ilgili çeşitli firmalar var.

E-ticaret pandemi sonrası yeni dünyanın olmaz ise olmaz bir parçası olmuştur tüm ticaret hanelerin.  Bundan sonra Türkiye’de ticaret online pazara doğru evrim değiştirmiştir. Özellik gıda sektöründeki bu gelişimin motorkuryelerin artışıyla güzel bir sinerji yakalanmıştır.

M.Levent Elmas’ın Tanınmış Kişiler Platformu Hakkında Düşünceleri

Ben uzun zamandır Tanınmış Kişiler Platformunu takip ediyorum. Buradan sayenizde bir çok arkadaşımın bilgilerine ulaştım. Hayatları ile ilgili bilgi sahibi oldum. Bu çok hoşuma gitti. Böyle bir platformun olmasının harika olduğunu düşünüyorum. Başarı hikayeleri de ayrıca ilgimi çekti. Verimli ve değerli bir platform olduğunu düşünüyorum.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...