Levent Yaşarol

1983 Bolu doğumlu olan Levent Yaşarol, lise eğitiminin sonuna kadar yaşamına Bolu’da devam etmiştir. 2001’de üniversite eğitimi için İstanbul’da yaşamaya başlamış, 2006’da Doğuş Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Mikrodenetleyici ve hassas sensörler ile akıllı ev sistemleri üzerine projeler yapmıştır. Üniversite yıllarında Arçelik AŞ’nin farklı lokasyonlarında sistem analizi ve yazılım geliştirme alanlarında stajlarını tamamlamıştır. 2004 – 2006 yılları arasında aldığı eğitimler ile Microsoft Yazılım Mühendisliği konusunda uzmanlaşmıştır. Üniversite son sınıfta Kuşman Yazılım da iş zekası ve analitiği konusunda çalışmalarını sürdürmüştür. 2007 de askerlik görevi sırasında rütbeli personel süreç yönetimi projesini hayata geçirmiştir.

2008 – 2010 yılları arasında Yapı Kredi Emeklilik AŞ de analist yazılımcı rolü ile e-bordro, kontratlama sistemleri gibi bir çok projelerde görev almıştır. 2010 – 2018 yılları arasında Turkcell AŞ Business Operation biriminde, bireysel abonelerin kullanımına sunulan tüm mobil ürünlerin analiz, geliştirilme ve test süreçlerinde sırasıyla konfigürasyon mühendisi, iş analisti, takım süpervizörü ve takım yöneticisi rollerinde görev almıştır. Türkiye’nin en büyük dijital ve çevik dönüşüm organizasyonunda liderlik yapmıştır. 2014 yılından beri çevik organizasyonlar içerisinde yalın talep yönetimi konusunda, Kanban / Scrum master, Product Owner ve Agile Coach rollerinde çalışmıştır. Bu dönemdeki çalışmalar ile bir çok patent almıştır. 2015 – 2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde MBA yapıp, Çevik Pazarlamanın verimliliğe katkısı konusunda projeler geliştirmiştir. 2018 yılından beri Vodafone Türkiye, Dijital Teknolojiler ve Mühendislik direktörlüğünde, bireysel iş birimi teklif yönetimi yöneticisi (chapter lead) olarak çalışmaktadır.

SFC (Scrum Fundamentals Certified), PSM I (Professional Scrum Master), PSPO I (Professional Scrum Product Owner), Six Sigma (Yellow Belt), ITIL Foundation Certificate, IIBA CBAP, DDI-TAG Principles of Leadership, Korn Ferry – HAY Group Leadership Development Assessment konularındaki uzmanlıklarını sertifikalaştırmıştır.

Business engagement, digital transformation, networking, kişisel gelişim, koçluk ve mentörlük konularında çalışmalarda bulunmaktan keyif alan Levent Yaşarol, seyahat etmek, farklı kültürler tanımak ve dost biriktirmeyi hobileri arasında sayıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...