Kaan Urgancıoğlu

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelen Kaan Urgancıoğlu, Türk dizi ve sinema dünyasının önemli isimlerinden biridir.

Urgancıoğlu’nun kökleri babadan İzmirli ve Tireli, anneden ise Suriye ve Arnavut kökenlidir. İlk ve orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamlayan sanatçı, lise eğitimini ise Özel İzmir Amerikan Koleji’nde almıştır. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa Bölümü’nde 2007 yılında başarıyla tamamlayan Urgancıoğlu, öğrencilik yıllarında Karaoğlan ve Kampüsistan dizileri ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır. İlk sinema deneyimi ise 2005 yapımı Ispanaktan Nağmeler filmiyle gerçekleşmiştir.

Eğitimine devam etme kararı alan sanatçı, New York’taki Stella Adler Studio of Acting’te oyunculuk eğitimi almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Urgancıoğlu, aynı zamanda Çetin Sarıkartal’ın yönettiği Ara adlı tiyatro oyununda başarılı bir performans sergilemiştir.

Kaan Urgancıoğlu, 2015 yılında Kara Sevda dizisindeki Emir Kozcuoğlu karakteriyle Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...