Jessica Lee Rose kimdir? Jessica Lee Rose hayatı

5 dakika okuma


Jessica Lee Rose kimdir? Başarılı bir fenomen ve oyuncu olan Jessica Lee Rose hayatı ve tüm çalışmaları merak ediliyor. İşte Jessica Lee Rose biyografisi…

Jessica Lee Rose kimdir? Yeni Zellendalı aktris olan Jessica Lee Rose hayatı ve çektiği videoları ile merak edilen bir isim.

doğum; 26 Nisan 1987

mesleği; Yeni Zellendalı aktris

26 Nisan 1987 doğumlu olan Jessica Lee Rose Haziran 2006’dan itibaren YouTube video bloglarında görünen Bree adlı hayali bir evde eğitim görmüş genç karakter olan yalnız kız15 rolünü oynadıktan sonra popülerlik kazanan Amerikalı-Yeni Zelandalı bir aktris.  Karakterinin olası kurgusallığını çevreleyen gizem , onu ana ilgi odağı haline getiren Los Angeles Times tarafından bir geziye yol açtı . 2007’de Rose bu rol için bir Webby kazandı.

Ağustos 2007’de yalnız kızdan15 ayrıldıktan sonra, Rose “Jen K” oynadı. ABC Family’nin Yunanca’sında. Perfect Sport ve SyFy ‘s Ghost Town gibi çeşitli filmlerde ve Hooking Up ve Sorority Forever gibi diğer web dizilerinde rol aldı. Mart 2010’da Lonelygirl15 ile birlikte rol aldığı Yousef Abu Taleb ile bağımsız film Look at Me’yi yapmak için imza attı.

Rose, Maryland, Salisbury’de doğdu ve sekiz yaşındayken Yeni Zelanda’nın Plenty Körfezi’ndeki Mount Maunganui’ye taşındı. Ortaokul eğitiminin bir kısmı için 2000-2003 yıllarında Mount Maunganui Koleji’ne gitti. Daha sonra Auckland’daki Studio 111’de oyunculuk kursuna katıldı. Ocak 2004’te Film ve Televizyon Makyaj Akademisi’nde okumak için Auckland’a taşındı.

Eğitimi sırasında Rose’un film kariyeri, Yeni Zelanda’da Us adlı bir kısa filmde makyaj ve kostüm çalışmaları yapmak ve Peter Jackson’ın King Kong setinde figüranlar için makyaj yapmaktı. Dearly Beloved adlı kısa filmde başrol oynadı ve Unleash the Fury adlı kısa filmde yardımcı rol oynadı.

Rose’un ebeveynleri ayrıldıktan sonra, Mayıs 2005’te Salisbury’ye babasıyla birlikte yaşamak için döndü. Daha sonra Universal City, California’daki Universal Stüdyolarında New York Film Akademisi’ne (NYFA) kaydoldu. Oyunculuk işleri ararken, Craigslist’te bağımsız bir film projesi The Children of Anchor Cove için bir liste buldu.  Baş rol için seçmelere katıldı ve kendisine Bree rolü teklif edildi. Rose bir gizlilik anlaşması imzaladı ve projenin İnternet üzerinden World Wide Web’de yayınlanan bir dizi videodan oluşacağı söylendi. Projenin pornografi olmasından korktuğu için ilk başta bu fikir onu ilgilendirdi ama aksi olduğuna ikna oldu ve katılmayı kabul etti. Başlangıçta ücretsiz olmasına rağmen, yalnız kız15 popüler hale geldikçe, o ve başrol oyuncusu Yousef Abu-Taleb maaş aldı.

Mart 2016’da Rose, ortağı ve diğer oyuncu Tim Phillipps ile nişanlandı. 2017 yılının başlarında Royal Melbourne Yacht Squadron’da evlendiler. Eylül 2019’da ilk çocukları olan bir oğlu dünyaya getirdi.

 • Akış Ödülleri
  • Aday: Dramatik Web Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu (2009), Sorority Forever 
 • VH1
  • Kazanılan: “2006’nın Büyük Web Hit” (Aralık 2006) 
  • Kazanılan: “En Büyük 40 İnternet Ünlüsü” listesinde dördüncü en büyük web yıldızı. (Mart 2007) 
 • Webby Ödülleri
  • Kazanılan: En İyi Kadın Oyuncu ( 2007 ), yalnızgirl15
 • Ek tanımalar
  • Kazanılan: Forbes dergisi, Number One Web Celeb (Ocak 2007) 
  • Listelenen: Jane Magazine , 30 Yaş Altı İlham Veren 30 Kadın (Mayıs 2007)
  • Öne Çıkanlar: Maxim , “Today’s Girl on Maxim ” (24 Mart 2008) 
  • Listelenen: VideoSurf, Web Dizisinin En Ateşli Beş Yıldızı (20 Kasım 2009)
 • Bir Cevap Yazın

  Follow Us

  %d blogcu bunu beğendi: