İbrahim Selim

İbrahim Selim, 5 Ekim 1979 tarihinde Ankara’da doğan Türk oyuncu, şovmen, seslendirme sanatçısı ve sunucudur. Laz ve Arhavili kökenli olan sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim gördü ve tiyatro kariyerine Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Gorgon’un Armağanı” adlı oyunla adım attı.

Eğitimini tamamladıktan sonra Ankara’dan İstanbul’a yerleşen İbrahim Selim, TRT’de yayımlanan dizilerde küçük rollerle televizyon kariyerine başladı. Tiyatro, seslendirme, reklam ve dizi oyunculuğu gibi birçok alanda çalışmalar gerçekleştirdi. 2016 yılında DOT Tiyatro’da sahnelenen tek kişilik “Bunu Ben de Yaparım” adlı oyundaki performansı, 20. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’nü kazanmasını sağladı.

İbrahim Selim, tiyatro kariyerinin yanı sıra dizi ve sinema projelerinde de yer aldı. Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Şahsiyet ve Şubat gibi dizilerde rol aldı. Aynı zamanda Kusursuzlar, Sis ve Gece, Rüya gibi sinema filmlerinde de başarılı performans sergiledi ve Kusursuzlar filmiyle 41. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi.

İbrahim Selim’in medyadaki tanınırlığı, YouTube’daki “STOLK” adlı programı ile büyük bir ivme kazandı. Bu program, popülerlik kazanarak geniş bir izleyici kitlesi elde etti. Ayrıca, 2018-2022 yılları arasında YouTube’da yayınlanan, daha sonra FOX’ta devam eden “İbrahim Selim ile Bu Gece” talk-show programını sunarak televizyonculuk alanında da kendisini gösterdi.

Geniş bir yetenek yelpazesine sahip olan İbrahim Selim, hem tiyatro sahnelerindeki başarısıyla hem de medya platformlarındaki etkileşimiyle Türk eğlence dünyasında önemli bir isim olarak tanınmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...