Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır, 9 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuş bir Türk oyuncudur. İlk kez Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Törpü karakteri ile geniş kitleler tarafından tanındı. Kayıp Şehir dizisindeki etkileyici performansı sayesinde ödüller kazandı ve adını daha da duyurdu. Yaprak Dökümü, Aramızda Kalsın, Ufak Tefek Cinayetler, Evlilik Hakkında Her Şey ve Kulüp gibi birçok projede yer aldı.

İstanbul’da dünyaya gelen Gökçe Bahadır, lise eğitimini tamamladıktan sonra radyo ve televizyonculuk alanında eğitim almak üzere Akademi İstanbul’a kaydoldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı ve öğrencilik yıllarında Fenerbahçe FM’de radyo programı sundu. Eğitimini tamamladıktan sonra Best TV’de VJ’lik yaparak televizyon kariyerine başladı ve ardından Show TV’de yayımlanan Sinyal programını sundu.

Gökçe Bahadır

Dizi dünyasındaki kariyerine Tatlı Hayat, Beşik Kertmesi, Mühürlü Güller gibi yapımlarda bölüm oyunculuğu yaparak başlayan Bahadır, Hayat Bilgisi dizisindeki Törpü karakteri ile büyük beğeni topladı. Daha sonra JoJo adlı çocuk programını sunarak çocuklarla buluştu.

Yaprak Dökümü dizisinde Leyla karakteriyle ve Kayıp Şehir dizisindeki performansıyla dikkat çeken Gökçe Bahadır, Aramızda Kalsın, Hatırla Gönül gibi projelerde de başarılı performans sergiledi. Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Avukat Azra karakteriyle izleyici karşısına çıkan sanatçı, Ufak Tefek Cinayetler ve Kulüp gibi önemli projelerde de rol aldı.

Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır’ın özel hayatı da medyanın ilgisini çekti. Kemal Sunal’ın oğlu oyuncu ve sunucu Ali Sunal ile 22 Temmuz 2011 tarihinde evlendi, ancak çift 23 Şubat 2012 tarihinde boşandı. Gökçe Bahadır, ardından müzisyen Emir Ersoy ile 25 Şubat 2022 tarihinde evlenmiştir. Hem oyunculuk kariyerindeki başarıları hem de özel hayatındaki değişimle dikkat çeken Bahadır, Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir isim olarak kabul edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...