Gökay-Şimşek-Tanınmış-Kişiler

Gökay Şimşek

Category Director at Çiçeksepeti.com/Lolaflora.com
Category Director at Çiçeksepeti.com/Lolaflora.com

1983 İstanbul doğumlu olan Gökay Şimşek, SDÜ Bilgisayar Teknolojisi ve Eskişehir A.Üniversitesi İşletme Fakültelerini bitirmiştir.

Profesyonel iş hayatına 2004 yılında Vatan Bilgisayar’da başlamış, Bilgi sistemleri ve Satış departmanlarındaki başarılarının ardından Ürün Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. Yönettiği “Masaüstü Bilgisayarlar” kategorisinde kendi oluşturduğu konfigürasyonlarla, üretici markalara Exclusive PC‘ler ürettirip, küçülen Bilgisayar pazarında rekor büyümeler yakalamıştır.

2011-2014 yıllarında Fransız Darty şirketinde IT Kategori Müdürü olarak görev alıp, “PC, Aksesuar ve Yazıcı” kategorilerini yönetmiştir. Genç yönetici, Tabletleri pazara ilk girdiği dönemde, Notebooklardan ayırıp, ayrı masalarda sergileterek ,en geniş marka-model çeşidinin sunulmasına katkı sağlamıştır. Ultrabook bilgisayarlarda uyguladığı sıradışı kampanyalarla Elektronik Perakendeciliğinde ilklere imza atarken, Darty’e Tablet ve Ultrabook ürün gruplarında Pazar Liderliği getirmiştir. Yönettiği IT kategorisi 2012 yılında şirket içinde 1.kategori olmuştur. Bu başarı, Beyaz Eşya devi olarak bilinen Darty ‘nin faaliyet gösterdiği Tüm ülkeler arasında da ilk olmuştur.

2014 yılında Teknosa’ya IT Kategori Müdürü olarak geçiş yapmıştır. Gökay Şimşek, 2015 yılında Middlesex Üniversitesi ile Yurtışı akredite olan ve tüm yöneticilerin katıldığı “ULEAD Liderlik Sertifika” programında, Ticari Operasyon( Stok planlama,Lojistik ve Kategori) departmanları arasında en yüksek puanla sertifika alan yönetici olmuştur.(P: 96,4)

Türkiye Bilgisayar pazarının büyümesi adına birçok önemli projede yer almıştır. 2si1 Arada Laptop’ların TR pazarıyla ilk buluşmasında ve bilinirliğinde öncülük etmiş, en geniş ürün grubu ve güçlü kampanya stratejileriiyle rakiplerinden farklılaşmıştır. Euronics ile özel ürünler oluşturarak Global satın almalar yapmıştır.(Lenovo Yoga, Hp Pav.) 2014-2016 yıllarında Teknosa’nın “Dizüstü Bilgisayar ve Tablet” gruplarında Pazar Lideri olmasına önemli katkı sağlarken, Liderlik ettiği “2si1 Arada” projeleri, “ Golden Effie ve Silver Effie” ödüllerine layık görülmüştür. (Hp, Asus 2 in1 project)

2si1 Arada ürün segmentinde,pazarlama ve iş ortakları ile yapılan çalışmalar “2017 Las Vegas CES Fuarında” Tüm Dünya perakendecilerine yapılan sunumda “örnek projeler” arasında gösterilmiştir.

2016 yılında kendi konfigrasonuyla ürettirip satışa çıkardığı“25.000 Adet Windows Tablet “o yıl Dünya’nın En yüksek adetli Windows Tablet Deal’i olmuştur. Aynı yıl Gaming pazarında fırsat gören Gökay, oyun bilgisayarlarını ayrı bir kategoriye dönüştürüp ,seçili mağazalarda Gaming alanları oluşturarak oyun turnuvaları düzenlemiştir. Bu oyun alanlarını özel kataloglara bastırıp, gazete ile dağıttırıp, ülkedeki tüm müşterilere ulaşılmasını sağlayarak perakendeye öncülük etmiştir. ESL Dünya Şampiyonasının TR’de de yapılması adına Intel ve ESL ile ortak çalışmalarda bulunmuştur.

2017-2020 yıllarında CarrefourSA’daElektronik Grupları Kategori Müdürü” görevini yürütmüştür. Mağaza ve online’da Dijital ürünler Kategorisi’ni oluşturarak “Oyun, Eğlence, Hizmet“ gruplarındaki Fiziksel ürünlerin Dijitale dönüşümünü sağlamıştır. Bu proje şirkete ek ciro getirirken, genç kitleyi yeni müşteri olarak kazanmak hedeflenmiştir. İlgili proje “2018 Sabancı Altın Yaka” projeleri arasında aday gösterilmiştir.

Telefon kategorisindeki strateji ve kampanya model değişimi ile %200 üzerinde rekor büyümeler yakalanmasına katkı sağlamıştır.

2020 yılı Mart ayında Çiçek Sepeti/Lola Flora şirketine “Kategori Direktörü” olarak geçiş yaparak kariyerine online kanalda devam etmektedir.

LinkedIn

Tanınmış-Kişiler-PREMIUM-Logo

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.