Fulya Öztürk

Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesinde doğan Türk gazeteci, haber muhabiri, ve sunucusudur. Adana Gündoğdu Koleji’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde başlamış, bu süreçte Doğan TV’nin “Staj On Air” programına katılarak televizyonculuk kariyerine adım atmıştır.

Profesyonel kariyerine 2008’de CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başlayan Öztürk, Elif Ilgaz Aydınlar’la Yaşama Sevinci ve Cem Seymen’le İş Seyahati programlarının yapımcılığını üstlenmiştir. Daha sonra CNN TÜRK Haber Merkezi’nde göreve başlamış, belgesel ve haber kurgularında önemli projelerde yer almıştır.

2013 yılında saha muhabirliğine geçiş yaparak, çeşitli haber ve belgesellerle dikkat çekmiştir. “Sığınamayanlar” belgeseli ile 2015’te “Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” ödüllerini kazanmıştır. Afrika’nın yoksul ülkelerinde, Çorlu tren kazasında, Dağlık Karabağ Savaşı’nda gerçekleştirdiği yayınlarla tanınmış ve başarılı çalışmalarına imza atmıştır.

Fulya Öztürk, 2021 yılında FOX kanalına geçerek Fulya ile Umudun Olsun adlı gündüz kuşağı programını sunmuş, kayıp insanların bulunması, cinayetlerin aydınlatılması gibi konuları ele alan bu programla ödüller kazanmıştır. 2022 yılında CNN Türk’e dönerek saha muhabirliği yapmış ve CNN TÜRK Haber Merkezi’nin Özel Haberler Şefi olarak görev almıştır. Rusya-Ukrayna savaşı sırasında Moskova’ya giderek izlenimlerini aktarmıştır.

Bu başarılarla dolu kariyeriyle Fulya Öztürk, Türkiye’nin tanınan ve saygı gören gazetecilerinden biri haline gelmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...