Fatih Altaylı

Fatih Altaylı, 20 Eylül 1962 tarihinde Van’da doğan Türk gazeteci ve televizyon sunucusudur. İlköğrenimini Çavuşoğlu Koleji’nde tamamladıktan sonra Galatasaray Lisesi’nde eğitim gördü. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne başladı ancak okulu tamamlamadan İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’na geçti.

Gazetecilik kariyerine 1982 yılında Cumhuriyet gazetesinde spor muhabiri olarak başlayan Altaylı, Güneş gazetesine geçiş yaparak kariyerine devam etti. Güneş gazetesinin kapanması sonrasında Best FM’in kurucu kadrosunda yer aldı ve ardından Kanal D’ye geçerek Teke Tek programını sundu. Show TV, Hürriyet gazetesi, Cine5 gibi mecralarda çalıştıktan sonra 2002’de Kanal D’nin haber yayın yönetmenliğine getirildi.

Fatih Altaylı, aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü’nde Mehmet Cansun yönetiminde ikinci başkanlık da yapmıştır. Gazetecilik kariyerinin yanı sıra “Haydi Kızlar Okula”, “Sürekli aydınlık için bir dakika karanlık” ve “Temiz İnternet” kampanyalarının öncüsü olmuştur.

2005 yılında Doğan Medya Grubu’yla yollarını ayıran Altaylı, Habertürk gazetesi ve televizyonunda görev aldı. 2014 yılında Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğinden istifa etti. Daha sonra kendi adını taşıyan internet sitesinde köşe yazıları yazmaya ve YouTube kanalında içerik üretmeye başladı.

Fatih Altaylı, Hande Altaylı ile evli olup Zeynep adında bir kızları bulunmaktadır. Aynı zamanda Galatasaray taraftarıdır. Habertürk TV’de yayımlanan Teke Tek, Teke Tek Özel ve Teke Tek Bilim ile Bloomberg HT’de yayımlanan Bire Bir programlarını sunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...