Ethem Topgül

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde tamamlamış, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yapmıştır. Proje yönetimi konusunda PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde üniversite öğrenci ve mezunlarını bir araya getirmeyi hedefleyen Bilgililer Platformu oluşumunu başlatan ekip içerisinde yer almıştır.

2000 yılında Merlin Bilgisayar’da yazılımcı ve iş analisti olarak iş hayatına başlamıştır. Kariyerine Pepsico-FritoLay Türkiye’de Veritabanı Yöneticisi olarak devam etmiş, daha sonra Sanko Holding’te İş Uygulamaları Müdürü ve Bilgi İşlem Müdürü pozisyonlarında çalışmıştır. 2013 yılında MV Holding’te CIO olarak çalışmaya başlamış, holding ve tüm iştiraklerin teknolojik dönüşümüne liderlik etmiş ve önemli başarılara imza atmıştır.

2019 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası’nda CIO olarak iş hayatına devam eden Ethem Topgül, kurumun teknolojik ve dijital dönüşümünü yönetmektedir.

Şu ana kadar çalıştığı kurumlarda birçok dönüşüm ve iyileştirme projesinde aktif rol almıştır. Kurumsal dönüşüm ve süreç iyileştirme projeleri kapsamında ERP, CRM, iş zekâsı ve yazılım projelerini; altyapı projeleri kapsamında sistem, donanım ve güvenlik projelerini yönetmiştir.

Teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri düzenli olarak izlemekte, etkinliklere katılmakta, dergi ve online mecraları takip etmektedir.

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında teknoloji yöneticilerinden oluşan CIOTurkey oluşumunu başlatan ekip içerisinde yer almış, 2 sene boyunca yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yeni kurulan ve bilişim sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeye çalışan Bilgi Teknolojileri Derneği (BiTekDer) yönetim kurulu üyesidir.

Ayrıca sektörel birçok etkinlikte danışma kurulu, değerlendirme komitesi ve jüri üyesi olarak görev almıştır.

İş hayatında edinmiş olduğu bilgi ve tecrübelerini katılmış olduğu sektörel etkinliklerde panelist ve konuşmacı olarak aktarmaya devam etmektedir.

Gençlere; sevdikleri işi yapmalarını önermekte ve Konfüçyüs’ün “Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” sözünü hatırlatmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...