Ersan Şen

Ersan Şen, 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Çalış kasabasında dünyaya geldi. İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat ve akademisyen olarak öne çıkan Şen, Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında önemli akademik çalışmalara imza atmıştır.

Çocukluğu Çalış kasabasında geçen Ersan Şen, eğitimine parasız yatılı öğrenci olarak Kabataş Erkek Lisesi’nde başladı ve buradan 1983 yılında mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam eden Şen, 1987 yılında hukuk alanında lisans eğitimini tamamladı.

Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Şen, Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. “Özel hayatın gizliliği ve korunması” başlıklı tezi ile yüksek lisans derecesini alan Şen, doktor unvanını ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaptığı “Ceza Hukuku açısından sağlıklı ve düzenli bir çevrede yaşama hakkı” başlıklı tez ile elde etti.

Akademik yaşamını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdüren Ersan Şen, Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında uzmanlaştı. 1998 yılında doçent, 2004 yılında profesör ünvanını kazandı. Şen, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders vermektedir ve yayımlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

Ersan Şen, Türk televizyonlarında sıkça konuk olduğu tartışma programları ile geniş kitlelerce tanınmaktadır. Tartışma programlarındaki sert ve etkileyici üslubuyla dikkat çeken Şen, 2023 Türkiye genel seçimleri ile birlikte yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olma kararı almıştır.

Ayrıca, Ersan Şen’in haber kanallarında sıkça göründüğü tartışma programları dışında, 2024 yılında yayına başlaması beklenen Ekol TV adında kendi haber kanalını kurduğuna dair iddialar da bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...