Erdinç-Mert-Tanınmış-Kişiler

Erdinç Mert

Founder & General Manager at BeNova Consulting | Ex-McKinsey Consultant
Founder & General Manager at BeNova Consulting | Ex-McKinsey Consultant

Erdinç Mert 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde burslu olarak lisans eğitimini tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından Aselsan’da iş geliştirme mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aselsan’da on seneden fazla çalışan Erdinç Mert, bir çok büyük savunma sanayi projesinde yöneticilik görevi üstlenmiştir. Aselsan’daki son döneminde Asya Pasifik bölgesinden sorumlu iş geliştirme müdürlüğü görevine atanmış, görevi esnasında bölgesindeki bir çok ülkeye ihracat yapmıştır.

Aselsan macerasının ardından yönetim danışmanlığı alanına yönelen Erdinç Mert, 2017 yılında global yönetim danışmanlığı firması McKinsey & Company’ye uzman danışman olarak girmiştir. Ona yakın projede Bakan ve CEO düzeyinde üst yöneticilere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Projelerde daha çok strateji, maliyet dönüşümü, iş geliştirme ve  organizasyon alanlarına yönelmiş, firmaların ve kamu kurumlarının milyonlarca liralık kazanç elde etmesini sağlamıştır.

2019 yılında Aselsan iştiraki BİTES Savunma şirketine Strateji ve Pazar Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erdinç Mert, buradaki görevi sırasında şirketin iş geliştirme faaliyetlerini, kurumsal iletişimini ve tüm pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir.

BeNova-Consulting-Tanınmış-Kişiler

2020 yılında kendi yönetim danışmanlığı şirketini kurmaya karar veren Erdinç Mert, BeNova Consulting şirketini kurmuştur ve şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Bir çok alanda danışmanlık ve eğitim hizmeti veren BeNova Consulting, nitelikli kadrosu ve en iyi çözüm ortaklarıyla bütüncül bir bakış açısında sonuç odaklı hizmet vermeye devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası Erdinç Mert, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

LinkedIn

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.