erdal-otcu-taninmis-kisiler

Erdal Otçu 1958 yılında Denizli‘de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Denizli İmam Hatip Lisesi‘nde yaptı.

1975/76 eğitim ve öğretim döneminde Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Denizli şube başkanlığını ifa etti. Daha sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (AİTİA) Ekonomi Fakültesinden 1981 yılında  iyi derece ile mezun oldu. Askerliğini; 172.dönem Tuzla Piyade Okulu‘ndaki eğitiminden sonra Tatvan’da yedek subay olarak tamamladı.

Madencilik,inşaat malzemeleri  ticareti gibi  sektörlerdeki faaliyetlerinden sonra; Ankara/Polatlı’daki Ortadoğu Rulman Sanayi  (ORS) Denizli bayisi olarak ticari hayatına devam etmektedir. Kapatılmadan önceki yıllarda Fazilet Partisi Denizli İl Başkanlığı görevini deruhte etti.

erdal-otcu2-taninmis-kisiler

Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli İl Teşkilatlarında; Ar-Ge’den sorumlu il başkan yardımcısı  ve  Siyasi ve Hukuki işler Başkanı olarak çalıştı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Merkezefendi Belediyesi Meclis üyeliğine aday olup seçildikten sonra  Meclis 1.Grup Başkan Vekili  ve AK Parti  Grup Başkan Vekilliğigörevine getirildi.

Müsiad Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu  ve Tarihi Kentler Birliği üyesi iken; son olarak ; 13 Şubat 2015 tarihinde yapılan  kongrede Kızılay Denizli Şube Başkanlığı‘na seçildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi olan Erdal Otçu; www.denizlihaber.com isimli internet haber sitesinde haftalık köşe yazıları kaleme almaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.