Ekrem Sağel

1986 yılında işin önce en sert ama en keyifli tarafı olan Satış ile başladım profesyonel iş yaşamıma.. Uzun yıllar Amerikalı lüks müşterilerinin göz bebeği olan Meksika’da Cancun, Playa del Carmen, Cozumel adasında 3,5 yıl yaşadım ve bu bölgelerde yer alan hem lokal hem de dünya markalarında yöneticilikler yaptım.

Prestroyka sonrası dünyanın en önemli lüks tüketim başkentlerinden bir tanesine dönüşen Rusya Federasyonu’nda 6 yıl yaşadım. Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Nijni Novgorod, Krasnodar, Novo Sbirsk, Rostov On Don, Samara, Sochi, Yaroslavl, Kazan şehirlerinde yer alan Markalara ve Firmalara Danışmanlık Hizmetleri, Satış Eğitimleri, Seminerler verdim.

Mücevher ve saat sektöründe; Gilan, Jaeger Le Coultre, Bulgari (Cancun), Gurhan, Diamond’s International (Cozumel), Zen Pırlanta gibi değerli markalarda.. Hazır giyim sektöründe; United Colors of Benetton, Levi’s, Çift Geyik Karaca, Tiffany&Tomato.. Ve Turizm sektöründe; Club Hotel Sera, Marco Polo/Çamyuva, Centur Duty Free Shop, Lapis (Playa del Carmen), Bazaar 54 Aspendos gibi bir çok farklı platformda marka deneyimleri edindim.

Bu deneyimlerimin ardından yurt dışında Lüks Tüketim Sektöründe yer alan bir çok markaya, Butik Otellere, Lüks Otomotiv Markalarına, Dünya Hazır Giyim Markalarına, Mücevher Markalarına.. Satış Koçluğu, Marka Danışmanlığı, Yönetim Danışmanlığı ve Yatırım Danışmanlığı hizmetleri verdim.

Türkiye’nin, Mücevher Sektörünün ilk Mücevher Satış ve Mağazacılık Eğitimlerini, Lüks Sektör Satış Eğitimlerini veren Eğitim Uzmanı olarak bugün aslında önemli bir sorumluluğu da omuzlarımda taşıyorum.

Lüks sektörde satış inceliklerinin, satış detaylarını, gerçek satış tecrübelerini paylaşarak güncel örneklerle verdiğim satış eğitimlerimde birebir sunuyorum.

Türkiye Mücevher ve Pırlanta sektörünün ilk satış kitabı olan “Mücevher ve Pırlanta Satış Teknikleri” kitabım ise bir ilk ülkemizde.. İkinci kitabım “Gelecekte Satış” da, yapay zekalı satış sistemlerini yazdım.

PDR Eğitim ve Danışmanlık firması bünyesinde yer alan, TMI Türkiye’den eğiticinin eğitimleri konusunda eğitimci sertifikasına sahibim.

Türkiye’nin güncel Lüks Dünyası Haberlerini yayınlayan Times De Luxe sitesinin kurucusuyum. YouTube kanalımda sektörel videolar sunuyorum. Aşağıdaki linkten ya da EkremSağel hesabından takip edebilirsiniz. (YouTube)

Halen, yurt içi ve yurt dışında Satış Eğitimleri, Satış Koçluğu, Yönetim Danışmanlığı, Marka Danışmanlığı hizmetlerini veriyorum.

LinkedIn Web Site

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...