Ecem Çuhacı Küçük

1990 yılında Samsun’da doğdum. 2008 yılında üniversiteyi kazanmakla birlikte İstanbul maceram başladı. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünden mezun oldum. Üniversitede birinci sınıfın yazından itibaren okul bitene kadar her yıl 1 ay farklı şirket ve departmanlarda staj yaptım.

İlk olarak İletişim okuduğum ve Reklamcılık modülünü seçeceğim için reklam dünyasının bana uyup uymayacağına karar vermek istedim. İlk stajımı Youth Republic’de yaptım. Kreatif ve Operasyon departmanlarında görev alırken işin mutfak kısmına giriş yapmış oldum. Üniversitenin ikinci ve üçüncü sınıf yaz döneminde ise Ülker Çikolata’ da Kurumsal Pazarlama ve Ticari Pazarlama’da staj yaparak işin yönetimsel kısmının nasıl yürüdüğüne şahit oldum. Mezun olduğum sene ise Elli5 Event Management’de son stajımı yaparak organizasyon dünyasına yakından şahit olma fırsatı buldum.

Üniversiteden sonra yaklaşık bir yıl İngiltere’de ‘İletişim’ ve ‘Kurumsal Pazarlama’ üzerine eğitim ve sertifika programlarına katıldım. Türkiye’ye döndükten sonra gıda üretimi yapan aile şirketinde yaklaşık 6 ay farklı alanlarda görev aldım. Kendi ayaklarım üzerine durmak ve kendi başarımı yazabilmek adına enerji sektöründe faaliyet gösteren Nova Global Enerji’de asla yapamam dediğim Satış Uzmanı olarak göreve başladım. 1 yıl içerisinde Proje Müdürü pozisyonuna gelerek bayi ve satış kanalları sorumlusu oldum. Bununla birlikte şirketin kurumsal iletişim ve pazarlama alanındaki faaliyetlerine de katkı sağladım. 4 yıla yakın süren enerji sektörü tecrübem, girişimcilik alanında faaliyet göstermeye başlayan İstanbul Ticaret Odası tarafında kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne geçmem ile son buldu. BTM ile birlikte hem startup dünyasının kapıları hem de kurumsal iletişim alanında yapmak istediğim fırsat kapıları ardına kadar açılmış oldu. BTM’nin tüm kurumsal kimlik faaliyetleri, sosyal medya yönetimi, pazarlama ve kurumsal iş ortaklıkları, organizasyon süreçleri, basın ilişkileri gibi konularında aktif bir şekilde görev aldım.

Girişimcilik ve icat sahibi mucitleri buluşturduğumuz ‘Mucit Girişimci’ program koordinatörlüğünü yürüttüm. Birçok gazete haberi ve basın metni yazdım, organizasyonlarda sunuculuk görevi üstlendim. Fikir aşamasından yatırım almış birçok startup projesine marka, sosyal medya, tescil ve patent, pazarlama stratejileri gibi konularda danışmanlık ve mentorluk verdim. Kuruluş aşamasından itibaren 3,5 yıla yakın süre Kurumsal İletişim ve Pazarlama Süpervizörü olarak görev aldığım BTM’den Ağustos 2020’ de ayrıldım.

Girişimcilere, girişimci adaylarına, KOBİ’lere ve öğrencilere verdiğim eğitim başlıkları;
– Marka ve Marka Olgusu
– Kurumsal İletişim ve Marka Yaratma Süreci
– Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri
– Asansör Sunumu
– Dijital Pazarlamaya Giriş
– Sosyal Medya ve Markalaşma

LinkedIn

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...