Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10 Eylül 1974 tarihinde Almanya’nın Heilbronn şehrinde dünyaya gelmiştir. Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu, şarkıcı ve yazar olarak tanınan Cündübeyoğlu, aynı zamanda 1970 Türkiye Güzelleri’nden Hülya Cündübeyoğlu’nun kızıdır. İstanbul ve Adapazarı’nda geçirdiği ortaöğreniminin ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamlamıştır.

Televizyon kariyerine 1993 yılında Türkiye güzellik yarışmasına katılmasıyla başlayan Cündübeyoğlu, “Bir Başka Gece” adlı TRT programıyla geniş bir kitle tarafından tanınmıştır. Ardından “Sabah Şekerleri” adlı programla hafta içi her gün canlı yayınlanan eğlence programında sunuculuk yaparak büyük bir izleyici kitlesi elde etmiştir.

Oyunculuk kariyerine “Gülüm” dizisi ile adım atan Cündübeyoğlu, “Deli Yürek”, “Koçum Benim”, “Avrupa Avrupa”, “Evli ve Öfkeli” gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir. Tiyatro sahnesinde de başarılı performanslar sergileyen sanatçı, Feride’nin Anadolu’ya gittiği dönemi canlandırdığı “Çalıkuşu” ve Cansu karakterini oynadığı “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” gibi oyunlarda sahne almıştır.

Disleksi ve öğrenme güçlüğü ile mücadele eden Cündübeyoğlu, bu konuda farkındalık yaratmaya yönelik konuşmalar yapmıştır. Şiir kitapları, Türk sanat müziği albümleri ve romanları ile sanat dünyasında geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Cündübeyoğlu, 2019 yılında ilk romanı olan “Ferda”yı yayımlamıştır.

Ebru Cündübeyoğlu, Kasım 2023 tarihinde başlayan “Altın Kafes” dizisindeki Nalan karakteriyle izleyicilerle buluşarak başarılı kariyerine yeni bir halka eklemiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Şifanur Gül

Şifanur Gül, 26...