Demet-Eryılmaz-Tanınmış-Kişiler

Demet Eryılmaz

CEO/General Manager at Queisser Pharma Turkey
CEO/General Manager at Queisser Pharma Turkey
  • 1972 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ Çevre Mühendisliği’ni birincilikle bitirdi. Sonrasında Marmara Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere’de MLS College’da MBA’in devamı bir programı bitirdi.

MBA eğitimi sırasında önce Çevre Mühendisi olarak farklı projelerde çalıştı. Yine eğitimi devam ederken GSK’da mümessil olarak çalıştı. İngiltere’deki eğitimi sırasında çalışma hayatına ara verdi. Döndükten sonra BMS’de Ürün Uzmanı, sonrasında Sanofi’de Ürün Müdürlüğü görevini yaptı. Sanofi’deki 2 yılının ardından Abdi İbrahim’e transfer oldu. 10 yıl süren Abdi İbrahim hayatında sırasıyla Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü, Dış Pazarlar Pazarlama Müdürlüğü, Proje Müdürlüğü ve Bölüm müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bilim İlaç’ta 1 yıl Satış ve Pazarlama Müdürlüğü yaptı. Innovex’de Operasyon Direktörüğü yaptıktan sonra 5 yıl boyunca Bayer Tüketici Sağlığının Satış Direktörlüğünü yaptı. Son 5 yıldır halen devam ettiği Queisser Pharma Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Demet-Eryılmaz-Tanınmış-Kişiler

Bayer’deki görevi sırasında gloabl bir projenin Türkiye ayağının liderliğini yaptı (Startegic Account Management Projesi), yine global bir proje olan Customer Excelllence Projesinde çalıştı.

Halen Askıda Eğitim Projesinde gönüllü olarak üniversite öğrencilerine iş hayatına hazırlanmaları için mentorluk yapmaktadır.

Sektörel konferanslara katılmakta, kişisel gelişim üzerine yayınları takip etmektedir. Ayrıca network gruplarının düzenlediği toplantılar ve bilgi ve tecrübe paylaşımlarına katılmaktadır.

Demet-Eryılmaz-Tanınmış-Kişiler

Gençlere tavsiyesi; Öncelikle ne istediklerini bilmeleri önemli. Hedefleri olmalı ve o hedefe giderken de çok çalışmaları ve kendilerini geliştirmeleri önemli. Bu nedenle değişime ve gelişme açık, esnek olmalılar. Yaptıkları işi içselleştirerek yapmalılar. Bunlar zaten başarının yol haritasıdır.

LinkedIn

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.