Cem Olcay

AptivaCorp şirketinde Associate Vice President
AptivaCorp şirketinde Associate Vice President

1987 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladım. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum ve mezun olduktan bir hafta sonra 2011 Ocak ayında Hewlett-Packard Ankara ofisinde, yazılım ekibinde teknik danışman olarak profesyonel çalışma hayatıma başladım.

Bu dönemde, Operasyon ve Servis Yönetimi, Siber güvenlik, Büyük Veri, Uygulama ve Test Yönetimi, Alt Yapı Otomasyonu ve Bulut Bilişim çözümleri üzerinde, kamu kuruluşlarında ve bir çok savunma sanayi projelerinde aktif rol aldım.  2013 Şubat ayında, çok sevdiğim Ankara’yı bırakıp,  Hewlett-Packard İstanbul ofisine geçtim ve finans-sigorta sektörü, telekom operatörleri ve büyük holdinglerde, benzer projelerde sorumluluk aldım. Birçok referans müşteri ve başarı hikayesinin oluşturulmasına destek oldum.

2014 yılında,  Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi programında, Yüksek Lisans programımı tamamladım.  2014 Temmuz ayında , Hewlett Packard yazılım ekibinde, Destek Hizmetleri Satış Yöneticisi pozisyonuna geçtim, Türkiye ve Yunanistan bölgelerindeki TOP 30 Müşteriden sorumlu olarak çalıştım.

2016 yılında,  Dünya genelindeki HP projeleri arasında, Yılın En Büyük İşi ödülünü aldık.

2017 yılında Micro Focus- HP Yazılım birleşmesi sonrasında, Destek Hizmetleri Satış Yöneticisi görevimi devam ettirdim.

2017 ve 2018 yıllarında 2 kere, En İyi Satış Yöneticisi Ödüllerini alarak President Club üyesi oldum.

2019 Eylül Ayında , AptivaCorp firmasına geçiş yaptım ve burada hala Ortadoğu – Afrika ve Türkiye‘den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmekteyim.

2020 Ağustos ayından itibaren AptivaCorp Türkiye‘nin yöneticiliğini de yapmaktayım.

İnsanlar, sevdikleri ve güvendikleri arkadaşlarıyla , iş yapmayı, onlardan fikir almayı tercih ederler. Ben de, iş hayatımda, çalıştığım herkese; öncelikle güven ve samimiyet duygusunu vermek için uğraştım, Yapılan her proje veya satış sonrası, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaya çalıştım.

Yaptığımız işler sonrası, arkamdan “Cem her zaman bir şekilde yardımcı olacaktır” ve  “Cem ile çalışmak çok keyifliydi” geri bildirimlerini almak benim için çok değerlidir.

Lisanslı, veteran bir Basketbol Oyuncusu ve sıkı  bir Beşiktaş taraftarıyım

Evli ve bir erkek çocuk ( Ender Olcay) babası adayıyım.

LinkedIn

 

Muhammed UTKU
Merhaba ben Muhammed, Tanınmış Kişiler kurucusuyum. Sosyal medya adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.