Barış Falay

Barış Falay, 9 Nisan 1972 tarihinde Edremit, Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Babasının memuriyeti nedeniyle çocukluğu Ankara, Diyarbakır gibi birçok ilde geçmiştir. Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’ni tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Falay, tiyatro kariyerine çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 2 yıl boyunca çalışarak başlamıştır. 1997 yılında Kocaeli Şehir Tiyatrosu’na katılarak sanat hayatına devam etmiştir. Hamlet ile başlayan tiyatro serüveni, Üç Kuruşluk Opera, Misafir, Kamyon, Roberto Zucco, Kırmızı Yorgunları, Aziznâme, Barış, Bahar Noktası, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Karar Kimin gibi birçok önemli oyunu içermiştir. Deniz Kızı Masalı ve Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı oyunları yönetmiş ve Tiyatro Okulu’nda eğitmenlik yapmıştır. 2015 Aralık ayında Kocaeli Şehir Tiyatrosu’ndaki görevinden ayrılmıştır.

Tatlı Hayat, Yarım Elma, Dadı gibi sit-com’larda ufak rollerde gösterdiği başarılı performanslarla dizi kariyerine adım atan Barış Falay, Aliye dizisinde canlandırdığı “Mücahit (Müco)” karakteriyle büyük bir çıkış yakalamıştır. Ezel dizisindeki “Ali Kırgız (Kerpeten Ali)” rolü ile büyük beğeni toplamış ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür. Ardından Al Yazmalım dizisinde “Cemşid” karakterini canlandırmış, Medcezir dizisinde “Selim Serez” rolüyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Paramparça dizisindeki “Harun Erguvan” karakteriyle de dikkat çekmiştir.

Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinde evlenen Barış Falay’ın “Rüzgar Mavi” adında bir oğlu bulunmaktadır. Menajerimi Ara dizisinde “Kıraç Özdal” karakteriyle son performansını sergilemiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...