Barbaros Özbugutu

İş adamı, İYZİCO Kurucu Ortak ve CEO’su. Kariyerine 1999 yılında telekomünikasyon devi Telefonica O2’nun call-center operasyonunda başladı. 2005’te elektronik ticaret ve ödeme hizmetlerinde dünya liderleri şirketlerden Firstdata’ya Operasyon Birim Müdürü olarak transfer oldu. 2007 yılında Firstdata iştiraki olan Telecash’e geçen Özbugutu, KOBİ piyasasından sorumlu satış müdürü oldu.

Kısa sürede ekibiyle birlikte, Telecash toplam cirosunun yüzde 50’sini oluşturan Özbugutu, 2010 yılında alternatif ödeme şirketlerinden Klarna’da Almanya pazarından sorumlu ülke müdürü olarak göreve başladı. İki yıl içinde şirketin lider olma yolundaki ilk temellerini attı. Özbugutu, bu dönemde Nürnberg, Köln ve Berlin’de üç ofis açılmasını ve 70 kişilik bir ekipten oluşan satış organizasyonunun kurulmasını sağladı.

Elektronik ticaret ve ödeme hizmetleri alanında kazandığı tecrübeyi Türkiye pazarına taşımak isteyen Özbugutu, Nisan 2013’te online ödeme almayı kolaylaştıran İyzico’yu kurdu.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Özbugutu, boş zamanlarında tenis oynamaktan hoşlanıyor. Michael Jordan hayranı olan Özbugutu, 14 yıl boyunca Almanya Landesliga’da yarı-profesyonel futbol oynamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Öneriler

Doğu Demirkol

Aydın Doğu Demirkol,...

Feyyaz Yiğit

Feyyaz Yiğit Çakmak,...

Demet Akbağ

Demet Akbağ, 23...

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci, 1...

Hayal Köseoğlu

Hayal Köseoğlu, 20...

Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, 10...